Co znamená preppy styl v módě?

Preppy Dress Vive Maria Afternoon

Trend preppy čerpá inspiraci z anglických školních uniforem a definují ho strukturované siluety, pastelové barvy, kostkované potisky a výšivky. Proč preppy – odvozuje se z preparatory schools nebo zkráceně prep schools, amerických „lepších škol“ inspirovaných britskou tradicí.

Přípravné školy

Styl preppy vznikl před více než 100 lety a je nesmazatelně spojený s elitou severovýchodního pobřeží USA, jejíž děti navštěvovaly soukromé školy, kde se připravovaly na další studium a kariéru. Inspirace tradičními britskými školami jako Oxford a Cambridge se nezastavila u systému vzdělávání, prep schools převzaly i typické oblečení jejich studentů.

Od 60. let 20. století jejich popularita rostla a vrcholu dosáhla na počátku 80. let, kdy Lisa Birnbachová vydala bestseller „The Official Preppy Handbook“, který představil – a parodoval – tento životní styl a estetiku pro širší publikum. Trend dal vzniknout značkám jako Brooks Brothers, Ralph Lauren a Tommy Hilfiger.

Nadčasový styl

Preppy trend je klasický i moderní zároveň, ženský i ironický. V poslední době se z původně rebelujícího streetwearového vzhledu mikin s kapucí, triček s grafikou a roztrhaných džínů stal mainstream. Více šokuje příslušník generace Z nebo mileniál v dobře padnoucích šatech než s tetováním po celém těle. Proto se objevuje protireakce, která čerpá z formálnějších stylů, aby se odlišila od davu.

Inspirace pro oblečení v preppy stylu:

Šaty: Šaty jsou nejjednodušší a nejuniverzálnější způsob oblékání. Vyberte si boty, přehoďte přes ně kardigan nebo sako a můžete vyrazit.

Vive Maria Anglický šarm – šaty s krátkým rukávem retro růžové

Plisované sukně: Plisovaná sukně, obvykle s kostkovaným vzorem v tlumené barvě, je v preppy naprostým must-have. Klasická uniforma soukromé školy by bez ní nebyla úplná. S chladnějším počasím se nabízí také perfektní příležitost vytáhnout oblíbené punčocháče se vzorem nebo příjemné podkolenky.

Vintage sukně Vive Maria

Košile s límečky a knoflíky nebo halenky s kravatami a stužkami: Košile nebo halenka jsou pro formálnější styl prostě základ. Ať už preferujete jakýkoli střih na škále mezi slim a oversized, kvalitní knoflíková košile se stane nejuniverzálnějším kouskem vašeho šatníku.

Modrá halenka s límečkem

Svetry, bundy a kalhoty: Kardigany, bomber bundy a podobné kousky velmi často naplňují představu o tom, co definuje anglickou módu. V každém případě velmi pěkně doplní každý outfit.

Produkty v tomto příspěvku

  • Preppy Afternoon – podzimní košilové šaty Vive Maria
  • Podzimní šaty s dlouhým rukávem Vive Maria Preppy day Link
  • Sportovní šaty s límečkem Vive Maria Sporty Girl
  • Elegantní šaty retro růžová Vive Maria Anglická školačka
  • Pohodlné denní šaty s krátkým rukávem retro růžové Vive Maria Anglický šarm
  • Áčková vintage sukně Vive Maria Preppy day Link
  • Halenka s límečkem modrá Vive Maria Captain’s Crew Link
  • Dámské kalhoty červené Vive Maria Holly Link

Může se vám také líbit

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *